0012.jpg

Національна поліція попереджає про ризики, пов'язані з вибухонебезпечними предметами.

Дирофіляріоз – це небезпечне захворювання, яке поширене серед тварин (собак, котів, деяких диких ссавців), але можуть хворіти й люди.

У Сумах працює Центр рекрутингу української армії, куди можна звернутись за консультацією.

Геморагічна гарячка Західного Нілу — це вірусна хвороба, що найчастіше передається через укуси комарів. Вона може викликати лихоманку та висипання на шкірі, а в тяжких випадках — запалення мозку та його оболонок. Найчастіше хворіють на це захворювання влітку та восени.

Основним джерелом та резервуаром гарячки Західного Нілу в природі є перелітні птахи, які у крові мають високі концентрації вірусу, значно менше значення як резервуар мають деякі дрібні ссавці, гризуни та кажани.

Шахраї стають дедалі хитрішими, маскуючи свої атаки під офіційні сайти й акаунти. Щоб уникнути пасток шахраїв, кіберполіція радить перевіряти джерела інформації та користуватися двофакторною автентифікацією. Кіберполіція України закликає громадян бути обережними в інтернеті, адже шахраї постійно вдосконалюють свої методи.

Зокрема, одним із поширених видів шахрайства є фішинг — створення підроблених вебсайтів, які імітують реальні. Зловмисники часто використовують для цього схожий зовнішній вигляд інтернет-сторінок та змінюють лише незначні деталі у посиланні, щоб ввести користувача в оману.

Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ) розробила брошуру на допомогу громадянам для підвищення обізнаності щодо негативного впливу азартних ігор (ігор на гроші), загрози ігрової залежності (лудоманії), вбереження себе та близьких від ігрової залежності та звернень до відповідних служб у випадку ігрової залежності.

Багато людей вважають, що благодійні фонди та волонтерські організації – це непотрібні посередники, а допомагати потрібно адресно, і це набагато ефективніше. Втім, практика показує, що якщо допомагати близькому і ефективніше, то комусь незнайомому – навпаки.

Благодійні фонди не просто збирають гроші. У своїй галузі вони стають професіоналами з надання допомоги. Вони точно знають, що потрібно їхнім підопічним, де це взяти і як швидко доставити; можуть оцінити, чи справжній рахунок виставлений, організувати консультацію у потрібного фахівця або захід зі збору коштів.

Відпочиваючи на воді, завжди треба пам’ятати про безпеку.

Нажаль, воду, яку ми вживаємо важко назвати безпечною. Вона є сприятливим середовищем для розмноження патогенних бактерій та вірусів.

Сказ – гостра особливо небезпечна вірусна інфекційна хвороба, що, без проведення щеплення, призводить до смерті. Джерелом інфекції є теплокровні тварини, які заражаються від інших тварин. Вірус сказу вражає тварину – вона втрачає природні інстинкти, стає агресивною й нападає на тварин і людей.