002.jpg

Що таке сексуальне насильство, пов'язане з конфліктом.

Це будь-які дії сексуального характеру, що вчинені окупантами відносно мирного населення, незалежно від віку чи статі постраждалих.

Державна служба України з надзвичайних ситуацій наголошує на дотриманні правил безпеки при використанні електрогенераторів, оскільки пересувні електростанції є джерелом підвищеної небезпеки.

Дії населення на випадок радіаційної небезпеки:

  • основні поняття та заходи;
  • якщо необхідно вийти з укриття;
  • як безпечно харчуватися та пити воду.

Служба освітнього омбудсмена підготувала відповіді на поширені запитання про укриття в закладах освіти. Вони будуть корисними для розуміння ситуації всім учасникам освітнього процесу, а також управлінцям.

Новий мобільний застосунок від ДСНС «MineFree», який дбає про безпеку громадян презентували для українців.

Завдяки застосунку, кожен, хто встановить його на свій мобільний в Україні, матиме можливість:

  • переглянути мапу, на якій позначено потенційно небезпечні території, згідно з даними ДСНС;
  • отримати сповіщення у випадку наближення до небезпечного об'єкта;
  • ознайомитися з довідником ДСНС, у якому є фото та опис вибухонебезпечних предметів;
  • повідомити про виявлення вибухонебезпечних або підозрілих предметів.

Національне інформаційне бюро спільно з Головним управлінням розвідки Міноборони України створили чат-бот @nib_uncp_bot у Telegram, у якому можна дізнатися інформацію про військовополонених.

Фахівцями Науково-дослідного інституту вивчення проблем злочинності імені академіка В. В. Сташиса (м. Харків) розроблено пам'ятку «Правила поведінки учасників дорожнього руху під час війни».

У ній містяться практичні поради та рекомендації щодо сфери дорожнього руху та експлуатації транспорту, здатні зберегти життя та знизити ризики знищення майна громадян.

Переглянути «Правила поведінки учасників дорожнього руху під час війни»

До уваги сумчан стисла інфографіка з відповідями на запитання:

  • що таке військовий облік?
  • хто та як може вручати повістки?
  • які мої дії при отриманні повістки? 

До ваги сумчан інформація про те, що таке військовий облік та які ви маєте права і обов'язки та що маєте робити, отримавши повістку по призову.

На початку – статистика від лікарів-рабіологів. Так, у Сумській міській територіальній громаді зафіксовано: за 2021 рік – 695 звернень про надання допомоги, з яких – 48% покусів домашніми тваринами, 49% – безпритульними; за перше півріччя 2022 року зафіксовано 296 звернень, з яких 31% – безпритульні, 68% – домашні.