0010.jpg

Кабінет Міністрів України прийняв Постанову від 6 січня 2023 року № 11, якою вніс зміни до порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми. Через Портал «Дія» можна подати заяву на призначення допомоги особі, яка доглядає за хворою дитиною, якій не встановлено інвалідність.

Заява подається в електронній формі засобами Порталу «Дія» заявником, який є одним з батьків, усиновлювачів, прийомних батьків, батьків-вихователів, опікунів, піклувальників, який постійно проживає та здійснює догляд за хворою дитиною:

У період дії воєнного стану Уряд України постановою від 18.04.2023 № 340 дозволив одному з батьків (опікуну), який тимчасово перебуває за межами України, для призначення допомоги при народженні дитини звертатися до органу соціального захисту населення за своїм зареєстрованим (задекларованим) місцем проживання (перебування) в Україні шляхом надсилання засобами поштового зв’язку заяви та документів до неї:

Сім’ї, які виявили бажання усиновити дитину, мають право на матеріальну підтримку у формі державної допомоги. Така допомога передбачена Законом України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», а механізм її призначення визначається Порядком призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми.

Допомога при усиновленні дитини призначається усиновлювачу, який є громадянином України, постійно проживає на її території та усиновив дитину з числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування (якщо усиновлювачами є подружжя – одному з них на їх розсуд).

Відповідно до Порядку призначення виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, затвердженого постановою КМУ від 27.12.2001 № 1751, органи, що призначають і виплачують державну допомогу сім’ям з дітьми, мають право у разі потреби перевіряти обґрунтованість видачі та достовірність документів, поданих для призначення допомоги. Підприємства, установи та організації несуть відповідальність за шкоду, заподіяну сім’ям з дітьми або державі внаслідок несвоєчасної видачі документів або видачі неправдивих даних, і відшкодовують її в установленому законом порядку.

Державна соціальна допомога малозабезпеченій сім’ї та допомога на дітей одиноким матерям не призначається, якщо:

Непрацюючі вагітні жінки (у тому числі неповнолітні), які не застраховані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, мають право на допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами.

Кожна сімʼя в Україні, в якій народилася дитина, має право отримати разову натуральну допомогу «пакунок малюка». Це спеціальний набір, до якого входять найнеобхідніші речі для немовлят та їхніх мам, зокрема одяг, пелюшки, підгузки, ковдра, матрац, розвивальний килимок та іграшки, засоби для догляду та гігієни.

Останнім часом надходить все більше звернень від громадян про причини, за яких вони отримали відмову у призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям. Тому нагадуємо як і за яких умов призначається цей вид державної допомоги.

Постановою Кабінету Міністрів України від 18.04.2023 № 340 внесені зміни до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, а саме щодо призначення допомоги на дітей одиноким матерям, та до Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям.

Останнім часом надходить все більше звернень від громадян про причини, за яких вони отримали відмову у призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям. Тому нагадуємо як і за яких умов призначається цей вид державної допомоги.